Klub Aktywnych czyta dzieciom

10 maja uczestnicy Klubu Aktywnych Hufca Pracy w Rybniku kolejny raz odwiedzili dzieci z przedszkola „Bajka”. Tym razem młodzież postanowiła wykorzystać idee ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” promującej codzienne głośne czytanie literatury dziecięcej. 

 Galeria

Uczestnicy hufca Maciek Kolasiński i Klaudia Kuca przeczytali przedszkolakom kilka bajek. Wśród tytułów dominowały pozycje polskich autorów, napisane  poprawną polszczyzną, rozwijające wrażliwość estetyczną, niosące pozytywny przekaz moralny. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchali bajki Danuty Wawiłow pt. „Chcę mieć przyjaciela” opowiadającej o dziewczynce. która szukała przyjaciela i znalazła go w najmniej oczekiwanej osobie - nielubianej przez wszystkich koleżance. Druga bajka pt. „Rybka” Małgorzaty Musierowicz to zabawna opowieść o chłopcu, który nie lubił być grzeczny i o sposobie w jaki jego rodzice go do grzeczności przekonali.

Każdą przeczytaną bajkę uczestnicy omówili z dziećmi podczas dyskusji. Średniaki z grupy „Wiewiórki” zadawali wiele ciekawych pytań, na które odpowiadali Maciek i Klaudia. Za ciekawą inicjatywę i pomysł młodzież otrzymała podziękowania od opiekunek grupy Ewy Serej i Katarzyny Janosz  oraz dyrekcji przedszkola.