Do serca przytul psa

1 marca 2012 r. młodzież Klubu Aktywnych działającego w rybnickim hufcu podsumowała kolejną inicjatywę samorządową „Do serca przytul psa”. 

 Galeria

 

W lutym młodzież z hufca odwiedziła przedszkola i szkoły podstawowe, gdzie przeprowadziła zajęcia edukacyjno - plastyczne dla najmłodszych. Poprzez zabawę oraz doskonały kontakt młodzieży z dziećmi udało się zrealizować najważniejszy cel inicjatywy, jakim było kształtowanie postawy uwrażliwienia najmłodszego pokolenia na problem bezdomności oraz przypadki niewłaściwego traktowania zwierząt przez człowieka. 

Oprócz kampanii edukacyjnej, w hufcu oraz wybranych placówkach oświatowych przeprowadzono również akcję charytatywną na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku. Młodzież i dzieci chętnie i licznie przynosili do swoich przedszkoli oraz szkół dary, które pomogły bezdomnym zwierzętom.

1 marca Klub Aktywnych wraz z dziećmi zaangażowanymi w przedsięwzięcie przekazali na rzecz bezdomnych zwierząt: 128 kg suchej karmy dla psów i kotów, 63 puszek konserw, a także koce, kołdry, ręczniki. Nie zabrakło również misek, smyczy, kagańców i zabawek, które na pewno przydadzą się zwierzętom.  Podczas spotkania z kierownikiem schroniska Przemysławem Plucikiem Klub Aktywnych otrzymał podziękowania za przeprowadzenie ciekawej inicjatywy i wsparcie schroniska.