Klub Aktywnych na pikniku zdrowotnym

19 maja  młodzież z Klubu Aktywnych rybnickiego hufca wzięła czynny udział w Pikniku Zdrowotnym w ramach XIX Rybnickich Dni Promocji Zdrowia

Galeria

  Głównymi organizatorami przedsięwzięcia byli:  Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej i Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rybniku. Hufiec Pracy w Rybniku był natomiast partnerem  imprezy. Miejscem pikniku była siedziba PCK.

Odwiedzający mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań i porad specjalistów. Każdy mógł zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru i cholesterolu we krwi, sprawdzić swoją wydolność oddechową i sercową. Wszystkim chętnym gościom zaproponowano również pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, konsultacje kosmetyczno – dermatologiczne, degustację zdrowej żywności, porady dietetyków, badanie kończyn dolnych u dzieci i dorosłych. Można było również skorzystać z porad psychologa i terapeutów.

Uczestnicy OHP w ramach wolontariatu pomagali w przygotowaniu oraz obsłudze imprezy. Zachęcali przechodniów do wizyty na pikniku oraz promowali zdrowy tryb życia, rozdając jabłka i ulotki profilaktyczne.