Festyn rodzinny

30 maja Klub Aktywnych działający przy rybnickim hufcu współorganizował festyn rodzinny w Przedszkolu nr 36. W corocznym festynie uczestniczą całe rodziny, co jest okazją do integracji, wspólnych zabaw, wymiany doświadczeń oraz prezentacji talentów artystycznych dzieci większemu gronu. Partnerem imprezy był Urząd Miasta w Rybniku, rybnicki Sanepid oraz Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej.

Galeria  Młodzież z rybnickiego hufca, realizując program „SAI – samodzielni, aktywni, innowacyjni”, przygotowała dla przedszkolaków i ich rodzin mnóstwo atrakcji. Dzieci chętnie bawiły się  z chustą „Klanza”, rysowały kredą, układały puzzle, malowały buzie, pokonywały tor przeszkód. Aktywni postanowili także wykorzystać zabawę do przekazania najmłodszym wielu ważnych informacji. Na specjalnym stanowisku dotyczącym bezpieczeństwa dzieci uczyły się pierwszej pomocy, poznawały zasady korzystania z numerów alarmowych oraz układały, stworzone przez uczestników hufca, puzzle edukacyjne dotyczące bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych. 

Impreza była również okazją do promowania zdrowego trybu życia, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Miasta wolne od tytoniu”. Młodzież wspólnie z komendantem hufca Magdaleną Szrek – Moroń rozdawała na festynie jabłka udowadniając, ze to co pyszne, może być również zdrowe. Wszystkim uczestnikom festynu czas umilał „Rybek” – oficjalna maskotka Rybnika, w którego wcielił się uczestnik hufca Mateusz Baudler. Na zakończenie dyrektor przedszkola Barbara Skóra złożyła oficjalne podziękowania Hufcowi Pracy w Rybniku za współudział w organizacji przedsięwzięcia.