Akademia zdrowego stylu życia

26 listopada w galerii rozrywkowo - handlowej „Focus Mall” w Rybniku zorganizowano imprezę profilaktyczną „Akademia Zdrowego Stylu Życia”. Klub Aktywnych czynnie włączył się w organizację dnia promującego zdrowy tryb życia. Przedsięwzięcie, którego głównym organizatorem była Straż Miejska w Rybniku, zainaugurowało program profilaktyczno - edukacyjny „Rybnik – na straży trzeźwości”. Rybnicki hufiec został oficjalnym partnerem tej akcji. 

Galeria W ramach imprezy dla przybyłych gości przygotowano wiele atrakcji. Młodzież z hufca zorganizowała zabawy i konkursy dla dzieci i młodzieży, które były związane ze zdrowym odżywianiem, aktywnością ruchową oraz bezpiecznym spędzaniem wolnego czasu.  Wolontariusze przygotowali również stoisko plastyczne, gdzie dzieci mogły sprawdzić swoje talenty i pomalować buzie. Do aktywnego udziału w zabawach dzieci zachęcały znane postacie disnejowskich kreskówek: Myszka Miki i Kaczor Donald.

Najważniejszą częścią „Akademii” było spotkanie z gośćmi specjalnymi: bramkarzem reprezentacji Polski i Realu Madryt Jerzym Dudkiem oraz reprezentantem Polski w koszykówce Kordianem Korytkiem. Podczas rozmowy ze sławnymi sportowcami podkreślali oni znaczenie aktywności ruchowej w osiąganiu dobrego samopoczucia i sukcesów życiowych. Wszyscy chętni mogli wspólnie ze sportowcami wziąć udział w nietypowych konkursach, które miały np. ostrzec przed prowadzeniem pojazdu pod wpływem alkoholu. Były to m.in. rzuty do kosza oraz strzały do bramki z zastosowaniem alkogogli.  Oczywiście Jurek Dudek i Kordian Korytek nie odmawiali pamiątkowych fotografii i autografów.

Druga część imprezy była poświecona na rozmowę o uzależnieniach i profilaktyce. Każdy chętny mógł skorzystać z bezpłatnej i fachowej pomocy psychologów oraz terapeutów z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Poza tymi przedsięwzięciami goście mogli odwiedzić stoisko ze zdrową żywnością, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zobaczyć prezentację pojazdu SM z systemem monitoringu mobilnego.