Wielki sukces w konkursie zawodowym

6 marca 2012 r. uczestnicy Klubu Aktywnych Hufca Pracy w Rybniku w składzie Adam Wachtarczyk i  Krzysztof Ulbrych zostali laureatami nagrody głównej  Zespołowych Mistrzostw Młodych Cukierników o Puchar Cukiernictwa i Piekarstwa, które zorganizowano w ramach III Śląskich Targów Cukiernictwa, Piekarnictwa i Lodziarstwa "SweetTARG" w Katowicach.

Galeria Głównym organizatorem konkursu była Mała Akademia Mistrzostwa Zawodowego reprezentowana przez jej lidera Szymona Konkola. Honorowy patronat nad imprezą objął m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Adam Matusiewicz.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów kształcących się w zawodzie cukiernika oraz czeladników pobierających naukę w szkole średniej w specjalizacji produkcja piekarsko – cukiernicza. Do trzydniowej rywalizacji przystąpiło 7 dwuosobowych zespołów z całego województwa śląskiego reprezentujących swoje szkoły, zakłady produkcyjne i inne instytucje szkoleniowe. Tematyka wykonanej przez młodych adeptów cukiernictwa pracy związana była ze zbliżającym się spektakularnym wydarzeniem sportowym, jakim są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej rozgrywanych w Polsce i na Ukrainie. Uczestnicy rybnickiego hufca postanowili uświetnić to wydarzenie wykonaniem koszulki okolicznościowej z logiem Mistrzostw oraz ich głównego organizatora UEFA. Produkty użyte do pracy musiały w całości być jadalne. Adam i Krzysztof do wykonania tortu - koszulki użyli biszkoptu, kremu russel o smaku migdałowym oraz marcepana. Do udziału w konkursie młodzież przygotowywała się przez dwa tygodnie. Uczestnicy otrzymali wsparcie od swoich pracodawców: Adama Orlika i Jacka Bobrzyka, którzy są ich instruktorami praktycznej nauki zawodu.

Dzieło wykonane przez reprezentantów hufca zdobyło wielkie uznanie w oczach jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele mediów: radia, telewizji, oraz czasopism branżowych. Podczas uroczystego ogłoszenia wyników członkowie komisji oceniającej podkreślili profesjonalizm, przygotowanie estetyczne, współpracę oraz kreatywność zwycięskiego zespołu. Nagrodą główną był voucher wycieczkowy do dowolnego kraju Europy. Uczestnicy zdobyli również wspaniałe puchary, dyplom, torby produktów cukierniczych, koszulki, markowe długopisy i inne gadżety. Opiekunem zwycięskiej drużyny była wychowawczyni rybnickiego hufca Katarzyna Piełka. Pod okiem pani Kasi reprezentanci OHP osiągnęli już drugi sukces w konkursach zawodowych o randze wojewódzkiej.