VII Rybnicki Rajd Rowerowy im. Jana Pawła II

Trasa próbna za nami. 12 czerwca 7 uczestników Klubu Aktywnych wspólnie z wychowawcami Radosławem Bałą i Mariuszem Miszkurka oraz instruktorem MOSiR-u Tomaszem Trocińskim rozpoznali trasę VII Rybnickiego Rajdu Rowerowego im. Jana Pawła II.

Galeria 

Przejechaliśmy 25 km, a trasa obejmowała najpiękniejsze tereny Rybnika. Miejscem startu był tradycyjnie pomnik bł. Jana Pawła II, który usytuowany jest pod rybnicką Bazyliką. Następnie ulicami Wyzwolenia i Gliwicką dojechaliśmy do niebieskiego szlaku rowerowego, który biegnie wokół Jeziora Rybnickiego przez dzielnice Orzepowice, Stodoły, Grabownię i Ochojec. W Ochojcu szlak prowadzi przez piękne miejsce zwane Uroczyskiem Głębokie Doły. Później leśnymi ścieżkami dotarliśmy do dzielnicy Golejów, a stamtąd do Wielopola. Metą rajdu był stadion główny MOSiR w Rybniku, gdzie  17 czerwca wszyscy uczestnicy otrzymają poczęstunek oraz będą mieli okazję uczestnictwa w koncercie z okazji Dni Rybnika. Wystąpią znane gwiazdy muzyki: Grubson i Lady Punk.

W niedzielę czeka nas odpowiedzialne zadanie pilotowania grup uczestników rajdu. Dzięki dobremu poznaniu trasy na pewno poradzimy sobie z tym wyzwaniem.