Wspieramy seniorów

Młodzież z działającego w rybnickim hufcu Klubu Aktywnych postanowiła rozpocząć kolejną inicjatywę skierowaną do środowiska lokalnego.            19   marca 2013 r. dziesięcioosobowa grupa uczestników HP odwiedziła seniorów z Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Rybniku.

Galeria Mottem przedsięwzięcia stały się słowa pisarza Marka Twaina: „Ludzie nie dlatego przestają się bawić, że się starzeją, lecz starzeją się, bo przestają się bawić”.

To właśnie zachęcenie seniorów do wspólnej aktywności było głównym celem wizyty w DPS-ie. Inicjatywa została podzielona na dwa etapy. Najpierw młodzież zorganizowała warsztaty filcowania na sucho. Aktywni wraz z seniorami wykonali piękne ozdoby nawiązujące do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Prace zostaną wykorzystane w placówce do stworzenia dekoracji świątecznej.

Drugim elementem przedsięwzięcia były tradycyjne świąteczne wypieki. Aktywni wspólnie z seniorami  przystrajali wielkanocne babeczki oraz tworzyli ozdoby z marcepana i czekolady. Półprodukty zostały wcześniej przygotowane przez uczestników w cukierni „Dla Ciebie”, która wsparła pomysł materialnie.

Efekty pracy uczestników i seniorów zachwyciły nie tylko samych wykonawców, ale również kadrę placówki, która w bardzo ciepłych słowach wypowiadała się o inicjatywie. Młodzież otrzymała także oficjalne podziękowania od dyrektora domu Danuty Wimmer.