Archiwum wiadomości

Infoirmacja dotycząca szczepień dzieci i młodzieży

Zachęcamy do odwiedzenia strony Ministerstwa Edukacji Narodowej i zapoznania się z informacjami dotyczącymi szczepień dla dzieci i młodzieży od 12 roku życia.

LINK (kliknij)

Dzień Sportu za nami

9 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku uczestnicy Hufca Pracy w Rybniku oraz uczniowie Zespołu Szkół w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach przystąpili do sportowej rywalizacji w konkurencjach lekkoatletycznych. Imprezę zorganizowano na zasadzie partnerstwa pomiędzy wymienionymi instytucjami i miała ona wymiar nie tylko sportowy, ale również prozdrowotny i integracyjny.

GALERIA

Więcej…

Tam, gdzie nie ma dzieci, brakuje nieba.

 

Zachęcamy do udziału w konkursie!

 

Europejski Tydzień Młodzieży wystartował

Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniach zaplanowanych przez Komisję Europejską i skierowanych do młodych ludzi w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, które trwają od 24 do 30 maja 2021.
Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie: <https://etm.frse.org.pl/> https://etm.frse.org.pl/
Lista wydarzeń i atrakcji związanych z ETM dostępna jest pod linkiem:

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literacko - Plastycznym!

Kolejna bardzo pozytywna informacja dotarła do nas wczoraj! Nasz uzdolniony uczestnik Bartek Śmigowski otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym pn. "Znam i kultywuję wartości Kardynała Stefana Wyszyńskiego". Ależ mamy zdolną młodzież!!!

Wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie Papieskim

Jeszcze będzie pięknie...? Kochani jest pięknie!!! Nasz uczestnik Kamil Hereda założył wygodne buty, przyszedł do hufca, stworzył przepiękne dzieło i został laureatem XXI Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Kamil zajął II miejsce...prac plastycznych na konkurs napłynęło...UWAGA!!! 922!!! Wielkie gratulacje dla Kamila i opiekunki jego talentu - naszej nieocenionej Pani Sabinki!

Stres i oddychanie

Wkrótce powrót do szkoły! Większość z nas czekała na ten moment, ale wiemy, że każda zmiana przynosi ze sobą dodatkowe napięcie. Nasz wychowawca Pan Krystian przygotował dla Was zestaw ćwiczeń oddechowych ułatwiających radzenie sobie ze stresem. Zapraszamy do lektury i ćwiczeń !

Czekamy na Was w hufcu!

Materiały w linkach poniżej:

Komunikat ws. zajęć praktycznych

Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, od 26 kwietnia będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Świętujmy Dzień Ziemi

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ziemi. Pamiętajcie, że to od nas zależy jaka będzie nasza planeta za rok, dwa lata oraz 100 i więcej lat. Wydaje się, ze możemy tak niewiele, a tak naprawdę każdy może zrobić dużo dobrego dla środowiska. Wystarczy:
1. Oszczędzać wodę, gaz i prąd
2. Nie zaśmiecać lasów i innych terenów
3. Segregować odpady
4. Stosować energię odnawialną (np. panele fotowoltaiczne)
5. Jak najwięcej korzystać z alternatywnych środków transportu - np. rower, hulajnoga.
TO TAK NIEWIELE A TAK WIELE!
Zapraszamy do zobaczenia webinarium na Światowy Dzień Ziemi

Strona 1 z 12