Archiwum wiadomości

Coś się kończy, a coś zaczyna...

Dotrwaliśmy do końca ! Udało się ! Rok szkolny 2019/2020 został zakończony. Był to rok nietypowy, pełen zmian, wyzwań, trudności. Od marca edukacja wkroczyła w zupełnie inny wymiar. Musieliście pozostać w domach i uczyć się zdalnie - za pośrednictwem różnych narzędzi nowoczesnych technologii. Stanęliście na wysokości zadania - Wasze wyniki i sukcesy przerosły oczekiwania. Poza naprawdę małymi wyjątkami niemal wszyscy ukończyli szkołę lub otrzymali promocję do klasy wyższej. To nasz wspólny sukces ! Bez Waszego zaangażowania i kreatywności nie byłoby to możliwe. Cieszymy się również z tego, że tak aktywnie uczestniczyliście w naszych konkursach, że, pomimo ograniczeń, potrafiliście wykorzystać swój czas pomysłowo i aktywnie, że pokazaliście swoje pasje i zdolności.

 

Wszystkim uczestnikom Hufca Pracy w Rybniku serdecznie gratulujemy! Absolwentom życzymy dalszych sukcesów w karierze i przede wszystkim zdrowia. Prosimy abyście w wakacje zachowywali się bezpiecznie i pamiętali o zagrożeniach - nie tylko tych związanych z epidemią COVID-19. Zachowujcie szczególną ostrożność przy zbiornikach wodnych, unikajcie niestrzeżonych kąpielisk i nieznanych akwenów.

Mamy nadzieję, że będziecie o nas pamiętali! Do zobaczenia we wrześniu !

Komunikat w sprawie przywrócenia zajęć praktycznych

Od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.

Oznacza to, że od poniedziałku uczniowie będący młodocianymi pracownikami mają obowiązek realizować przygotowanie zawodowe u pracodawcy zgodnie z przepisami prawa pracy, przy zachowaniu bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, a także rygoru sanitarnego wymaganego od zakładów pracy w związku ze stanem epidemii.

Uwaga ! Nowe wytyczne dotyczące praktyk zawodowych.

 

Prosimy o zapoznanie się z nowymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Komendy Głównej OHP odnośnie realizacji zajęć praktycznych w czasie pandemii koronawirusa. Z komunikatów wynika, że uczniowie kształcący się w trzecich klasach szkół branżowych oraz  uczestnicy kształcący się w ostatnim roczniku tzw. systemu kursowego mogą wrócić na zajęcia praktyczne do pracodawców.

Komunikat 1

Komunikat 2

Próbne egzaminy zawodowe - testy

Serdecznie zachęcamy do skorzystania specjalnie dla Was przygotowanych testów próbnych, które pomogą Wam w zdaniu egzaminów zawodowych. Kliknij czytaj więcej, tam znajdują się linki do zawodów, w których będziecie zdawać egzamin. Po wypełnieniu testu kliknijcie prześlij, pod koniec tygodnia każdy otrzyma wynik ze swojego egzaminu. Do dzieła !

Więcej…

Konkurs Trening czyni mistrza rozstrzygnięty

25 maja rozstrzygnięto kolejny zdalny konkurs adresowany do uczestników Hufca Pracy w Rybniku. Tym razem młodzież miała za zadanie nagranie krótkiego filmiku, na którym prezentuje swoje umiejętności, uzdolnienia, pasje. Okazało się, że czas zwiększonej izolacji, wcale nie oznacza utraty aktywności – wręcz przeciwnie – młodzi ludzie udowodnili, że w każdym czasie można się rozwijać.

Na konkurs wpłynęło 12 filmików, z czego niezależne jury, składające się z dzieci w różnym wieku dokonało wyboru tych najlepszych. Przyznano 4 wyróżnienia oraz 3 miejsca. Czym zajmuje się zatem nasza młodzież w niełatwym czasie pandemii?

Szymon rozwija swoją tężyznę fizyczną, ćwicząc w rytm muzyki, Wiktoria S. doskonali umiejętności siatkarskie, Nikola to pasjonatka motocykli crossowych, Anastazja z pewnością wyrośnie na doskonałą kosmetyczkę, Wiktoria O. gotuje pyszne obiady,  Piotrek okazał się świetnym stylistą, Wiktoria F. kocha konie, a zwycięzca konkursu – Daniel – to prawdziwy mistrz akrobatyki.

Cieszymy się, że uczestnicy OHP angażują się w kolejne przedsięwzięcia i konkursy, ale przede wszystkim doceniamy, że wykorzystują dodatkowy czas kreatywnie. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia filmiku z podsumowania konkursu: https://youtu.be/Zwp6t7k8sNQ.

Najnowszy komunikat KG OHP

Prosimy o zapoznanie się z najnowszym komunikatem KG OHP z zakresu kontynuacji zajęć szkolnych i praktycznych:

LINK


Ankieta ws. koronawirusa

Bardzo prosimy wszystkich pełnoletnich uczestników o wypełnienie ankiety dotyczącej pandemii koronawirusa:

https://www.surveymonkey.com/r/NPC38JS?lang-pl


Komunikat Komendy Głównej OHP ws. pracowników młodocianych

UWAGA !

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi realizacji praktyk zawodowych przez pracowników młodocianych zatrudnianych u pracodawców przesyłamy komunikat KG OHP w Warszawie wyjaśniający tę kwestię.

LINK

Nowe zasady w związku ze stanem epidemii

Prosimy o zapoznanie się z nowymi rozporządzeniami, które wprowadzają nowe nakazy, m.in. noszenia maseczek w przestrzeni publicznej:

 

Rozporządzenie 1

Rozporządzenie 2

Ważny komunikat dla pracodawców

Prosimy wszystkich pracodawców o zapoznanie się z komunikatem: LINK

Strona 1 z 9