Brązowe medale ping-pongistów

21 października reprezentacja uczestników Ochotniczego Hufca Pracy w Rybniku w składzie Krzysztof Górski i Denis Mirkiewicz osiągnęła kolejny sukces sportowy zajmując III miejsce drużynowo w II Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Raciborskiego. Dodatkowo Krzysztof Górski zdobył brązowy medal w klasyfikacji indywidualnej.  Głównym organizatorem i gospodarzem zawodów był w Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach.

 

W tegorocznym turnieju do wspólnej rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn: Zespół Szkół Ogólnokształcących z Rud, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Kuźni Raciborskiej, Zakład Poprawczy z Raciborza, Ochotniczy Hufiec Pracy z Rybnika, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Kuźni Raciborskiej, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii z Gliwic, Zespół Szkół nr 5 z Rybnika oraz gospodarze turnieju- Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach, który wystawił do gry dwie drużyny. Imprezę otworzył dyrektor ośrodka pan Rafał Lazar, który przywitał drużyny i życzył wszystkim sukcesów, wytrwałości, dobrej zabawy oraz zdrowej rywalizacji podczas prowadzonych rozgrywek.  Każdy z zawodników rozegrał 17 meczów do dwóch wygranych setów, systemem każdy z każdym. Łącznie zawodnicy rozegrali 153 mecze oraz 334 sety. Nad prawidłowym przebiegiem całego turnieju czuwał sędzia główny zawodów pani Anna Rusin, której pomagało 9 sędziów stolikowych z MOW Rudy. Wszystkie wyniki  meczów były wyświetlane na ekranie monitora, dzięki czemu trenerzy oraz opiekunowie na bieżąco mogli śledzić poczynania swoich podopiecznych. Po zaciętej i wyrównanej walce I miejsce zajęli gospodarze z MOW w Rudach zespół 1, II miejsce podopieczni z MOW w Rudach zespół 2, na III miejscu uplasowali się zawodnicy z OHP w Rybniku. Kolejne miejsca zajęli: Zakład Poprawczy, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z Kuźni Raciborskiej, Zespół Szkół Ogólnokształcących z Rud, Zespół Szkół nr 5 z Rybnika, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza z Kuźni Raciborskiej oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii z Gliwic. W rozgrywkach indywidulanych zwyciężył Adrian Michalak z MOW w Rudach, który wygrał wszystkie pojedynki. II miejsce zajął Michał Małek również z MOW w Rudach, a III miejsce przypadło Krzysztofowi Górskiemu z OHP w Rybniku.

Na zakończenie zawodów przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Raciborzu, pan Piotr Kielar podziękował za organizację zawodów oraz wręczył wszystkim zawodnikom nagrody, a dla najlepszych puchary, statuetki, dyplomy oraz medale.