XI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

Za nami XI Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży i Kadry OHP oraz Służb Mundurowych, który tradycyjnie został rozegrany w grudniu. Drużyny Zespołu Szkół Budowlanych w  Rybniku oraz Służby Więziennej Zakładu Karnego w Raciborzu zwyciężyły tym razem w swoich kategoriach. Jak co roku zawody dostarczyły wielu emocji, a końcowe wyniki ważyły się do ostatniej minuty.

Galeria

Do turnieju w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku przystąpiły drużyny młodzieżowe i dorosłe. Walka na boisku była zacięta, tym bardziej, że swoje zespoły dopingowała licznie zgromadzona publiczność. Wśród młodzieży do finału awansowały drużyny z Rybnika: Zespołu Szkół Budowlanych, Zasadniczej Szkoły Zawodowej Izby Rzemieślniczej, Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych oraz  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach.

W finale chłopcy z rybnickiej budowlanki wygrali 2:1 z drużyną MOW w Rudach, zyskując miano najlepszego zespołu w kategorii młodzieżowej. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Klaudiusza Skotniczego z MOW Rudy, natomiast tytuły najlepszego strzelca i bramkarza przypadły odpowiednio Robertowi Mazelanikowi z ZSB w Rybniku i Kacprowi Gabrielowi z ZSZ Izby Rzemieślniczej.

W kategorii dorosłych finał był wewnętrzną sprawą piłkarzy służby więziennej, którzy okazali się lepsi od policjantów, strażaków i kadry OHP. O pierwszym miejscu decydowały rzuty karne, w których drużyna Służby Więziennej Zakładu Karnego w Raciborzu
o jeden strzał była lepsza od pracowników  Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Gliwicach.

Zwycięzcy otrzymali medale, puchary i dyplomy ufundowane m.in. przez Posłanki RP, Teresę Glenc i Izabelę Kloc oraz Komendanta Wojewódzkiego OHP, Bogumiła Kanika, które wręczyła Zastępca Komendanta, Bogusława Fedorowska. Wiele ciepłych słów padło pod adresem Hufca OHP w Rybniku, kierowanego przez Magdalenę Szrek-Moroń, który podjął się organizacji tego wydarzenia.

Zwycięskim drużynom gratulujemy, a sponsorom tego wydarzenia – serdecznie dziękujemy.

(tekst za ŚWK OHP w Katowicach)