Nasz hufiec na Rybnickich Targach Edukacji

21 marca zaprezentowaliśmy swoją ofertę  i działalność na stoisku promocyjnym podczas  jubileuszowych X Rybnickich Targach Edukacji, które odbyły się w Zespole Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Miasto Rybnik, które reprezentował zastępca prezydenta miasta Rybnika Wojciech Świerkosz.

Na stoisku przygotowanym przez rybnickich hufiec odwiedzający targi zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną OHP - zaprezentowana została m.in. aktualna działalność Ochotniczych Hufców Pracy z unijnym projektem systemowym „Gwarancje dla Młodzieży” na czele. Ponadto uczestnicy targów mogli zobaczyć prezentację multimedialną hufca, kolekcję zdobytych przez młodzież trofeów oraz skosztować pysznych kanapek przygotowanych przez uczestników odbywających przygotowanie zawodowe w strukturach OHP.

Oprócz młodzieży szkół gimnazjalnych stoisko rybnickiego hufca odwiedzili m.in. przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół, dziennikarze oraz goście z zagranicy, którzy podczas rozmowy z komendantem hufca Magdaleną Szrek – Moroń, a także wychowawcami oraz młodzieżą mieli okazję do bliższego poznania działalności OHP oraz sukcesów młodzieży w różnorodnych zawodach i konkursach.