Wolontariat dla seniorów

14 listopada dziesięcioosobowa grupa uczestników rybnickiego hufca pracy pod opieką wychowawców Marcina Byczka i Radosława Bały zaangażowała się w pomoc na rzecz Jesiennej Biesiady Seniora pn. „Bezpieczny i zdrowy senior”, którą po raz drugi zorganizowała Fundacja EDF Polska działająca w Rybniku – Elektrowni.

Galeria

Młodzież OHP poświęciła wieczór na wsparcie organizacji tej szczytnej inicjatywy. Uczestnicy pomagali m.in. w przygotowywaniu ciepłych napojów i posiłku, obsłudze szatni, pakowaniu i rozdawaniu pakietów upominkowych oraz czuwali nad bezpieczeństwem seniorów. Impreza dostarczyła wiele pozytywnych emocji zarówno dla wolontariuszy, jak i gości. W ramach imprezy przygotowano atrakcyjny program. Oprócz wspólnych śpiewów i tańców seniorzy mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym i sieci Internet, dowiedzieć się jak postępować w przypadkach próby oszustwa bądź wyłudzenia oraz zobaczyć podstawowe techniki samoobrony oraz metody udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli też skorzystać z bezpłatnych badań i porad medycznych oraz uczestniczyć w przygotowanych konkursach. Całkowity dochód z imprezy został przekazany na leczenie 7 – letniej Bereniki.

Wolontariat na rzecz tego szczytnego przedsięwzięcia kolejny raz udowodnił, że młodzież OHP doskonale sprawdza się w odpowiedzialnych sytuacjach, czego wynikiem są oficjalne podziękowania otrzymane od Prezesa Fundacji EDF Polska Jana Makowskiego. Ponadto dzięki nawiązaniu współpracy z Fundacją młodzież OHP będzie mogła korzystać z jej bogatej bazy sportowo-rekreacyjnej.