Wsparliśmy Rybnicką Jesień Kabaretową

Co roku jesienią od ponad dwudziestu lat w Rybniku organizowany jest niezwykły przegląd kabaretowy, który zyskał sławę i renomę w całej Polsce. To jedyny konkursowy festiwal kabaretowy, w którym udział biorą uznane grupy, mierząc się bezpośrednio z młodymi, tymi mniej znanymi. Po raz pierwszy młodzież rybnickiego hufca pracy została poproszona przez głównego organizatora przedsięwzięcia - Fundację EDF Polska - o wsparcie organizacji Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek”.

 

Wolontariusze z  OHP poświęcili kilka listopadowych wieczorów aby wspomóc stronę techniczno-organizacyjną i charytatywną festiwalu. Uczestnicy byli m.in. odpowiedzialni za obsługę szatni, kotar, rozdawanie materiałów promocyjnych, oraz zbiórkę pieniędzy na rzecz podopiecznej fundacji Bereniki Borkowskiej. Przedsięwzięcie było także okazją do bliższego poznania artystów kabaretowych i pamiątkowych zdjęć.

Inicjatywa była kolejnym elementem podpisanego w listopadzie porozumienia pomiędzy Hufcem Pracy w Rybniku a Fundacją EDF Polska w zakresie wychowania młodzieży, wolontariatu oraz organizowania przedsięwzięć sportowo – rekreacyjnych i kulturalno-oświatowych.