Piłkarski Mikołaj

Tradycją w kalendarzu imprez sportowych, organizowanych przez rybnicki Hufiec Pracy, jest Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Młodzieży, Wychowawców i Służb Mundurowych. Co roku do rywalizacji przystępuje kilkanaście zespołów, które rywalizują o mikołajkowy puchar w dwóch kategoriach – najlepsza drużyna młodzieżowa oraz najlepsza drużyna turnieju dorosłych. Od lat głównym przesłaniem imprezy jest promocja aktywnego i zdrowego trybu życia oraz integracja młodzieży i dorosłych wywodzących się z różnych środowisk i grup zawodowych. Galeria

Tegoroczny turniej został zorganizowany 16 grudnia 2017 r. w  hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku, a do rywalizacji przystąpiło 12 drużyn. Gościem honorowym imprezy był Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika Piotr Masłowski, który wraz z Komendantem Hufca Pracy w Rybniku Magdaleną Szrek – Moroń oraz Prezesem Regionalnego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej w Rybniku Mariolą Kujańską dokonali otwarcia imprezy oraz powitali wszystkie przybyłe reprezentacje, wolontariuszy, kibiców i gości. Pan Prezydent podkreślił profilaktyczny charakter przedsięwzięcia i życzył wszystkim drużynom sukcesu sportowego.

Sportową rywalizację rozpoczęły drużyny młodzieżowe, które zostały rozlosowane do dwóch czterozespołowych grup. W grupie A spotkały się reprezentacje Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach, Ochotniczego Hufca Pracy w Rybniku, LO Zespołu Szkół Urszulańskich w Rybniku oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej Szkoły I-stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku, natomiast do grupy B rozlosowano podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gliwicach, Liceum Mundurowego ZDZ w Rybniku, warsztatów DB Cargo z Rybnika oraz Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku. W grupie A najlepsza okazała się reprezentacja MOW Rudy, która z kompletem zwycięstw awansowała do fazy półfinałowej turnieju, natomiast awans z drugiego miejsca wywalczyła reprezentacja Izby Rzemieślniczej z dwoma wygranymi i jedną porażką na koncie. W grupie B najlepszy zespół – warsztaty DB Cargo – również odniósł trzy zwycięstwa, a kolejne miejsce w półfinale uzyskał Zespół Szkół Budowlanych.

W pierwszym półfinale ekipa Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach nie dała szans Zespołowi Szkół Budowlanych, wygrywając mecz 3:0. Drugi półfinał był zdecydowanie bardziej zacięty. Reprezentacja warsztatów szkolnych DB Cargo ostatecznie pokonała uczniów Izby Rzemieślniczej 3:1. Najwięcej sportowych emocji dostarczył wielki finał, w którym spotkali się uczniowie warsztatów DB Cargo oraz podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach. W regulaminowym czasie gry oba zespoły strzeliły po jednej bramce i o końcowym wyniku zadecydowały rzuty karne. Po trzech podstawowych seriach wynik również był remisowy i dopiero 5 kolejka karnych przyniosła rozstrzygnięcie na korzyść warsztatów DB Cargo, którzy odnieśli końcowy triumf w turnieju.

Rywalizacja w turnieju służb mundurowych i wychowawców była niezwykle wyrównana. Do gry przystąpiły drużyny Komisariatu Policji w Gaszowicach, Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Gliwicach, Państwowej Straży Pożarnej z Rybnika oraz  wychowawców Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach. W pierwszych czterech spotkaniach padały wyniki po 1:0, a worek z bramkami rozwiązał się dopiero w pojedynku pomiędzy strażakami z Rybnika, którzy pokonali policjantów z Gaszowic 3:2. O końcowym wyniku rozgrywek decydował ostatni mecz pomiędzy służbą więzienną AŚ Gliwice a wychowawcami z MOW Rudy. Dzięki wynikowi 3:1 i lepszemu bilansowi bramek zwycięstwo w zawodach odniosła Służba Więzienna Aresztu Śledczego w Gliwicach.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju otrzymały nagrody rzeczowe, a najlepsi okazałe puchary Komendanta Wojewódzkiego Śląskiej Komendy OHP. W turnieju przyznano także nagrody indywidualne. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika otrzymał Mateusz Zieleźny z DB Cargo, królem strzelców został Sebastian Walenko z Hufca Pracy w Rybniku, natomiast statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Klaudiusz Skotniczny z MOW Rudy.

Oprócz sportowej rywalizacji w trakcie imprezy zaprezentowali się kucharze z rybnickiego OHP, którzy przygotowywali dla wszystkich zawodników oraz gości pyszne i zdrowe kanapki. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali także przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (kurs prowadzili wolontariusze z Rybnickiego Sztabu Ratownictwa, którzy czuwali jednocześnie nad bezpieczeństwem wszystkich zawodników), mogli także skorzystać z bezpłatnych porad kosmetycznych, stomatologicznych, a także sportowego masażu i napojów izotonicznych. Hufiec Pracy w Rybniku składa podziękowania wszystkim sponsorom oraz wolontariuszom, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia.

WYNIKI X MIKOŁAJKOWEGO TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

RYBNIK 16 GRUDNIA 2017 r.

TURNIEJ MŁODZIEŻOWY

Faza grupowa

Wyniki gr. A:

MOW Rudy – LO Urszulanki Rybnik – 4:0

OHP Rybnik – Izba Rzemieślnicza Rybnik– 0:2

MOW Rudy – OHP Rybnik – 2:1

MOW Rudy – Izba Rzemieślnicza Rybnik – 3:0

OHP Rybnik – LO Urszulanki Rybnik – 4:0

LO Urszulanki Rybnik – Izba Rzemieślnicza Rybnik – 0:2

Tabela gr. A:

M

Drużyna

Punkty

Bramki

1.

MOW Rudy

9

9:1

2.

Izba Rzemieślnicza Rybnik

6

4:3

3.

OHP Rybnik

3

5:4

4.

Zespół Szkół Urszulańskich

0

0:10

 

 

 

 

Wyniki gr. B:

LOM ZDZ Rybnik – DB Cargo Rybnik – 0:1

MOS Gliwice – ZSB Rybnik – 1:3

LOM ZDZ Rybnik – MOS Gliwice – 1:1

DB Cargo Rybnik – ZSB Rybnik – 1:0

LOM ZDZ Rybnik – ZSB Rybnik – 0:5

DB Cargo – MOS Gliwice – 3:1

Tabela gr. B:

M

Drużyna

Punkty

Bramki

1.

DB Cargo Rybnik

9

5:1

2.

ZSB Rybnik

6

8:2

3.

MOS Gliwice

3

1:3

4.

LOM ZDZ Rybnik

0

1:7

 

 

 

 

 

 

Faza pucharowa

Półfinały:

MOW Rudy – ZSB Rybnik – 3:0 (5:0 k.)

DB Cargo –Izba Rzemieślnicza – 3:1

Mecz o 5 miejsce:

OHP Rybnik – MOS Gliwice – 4:0

Finał:

DB Cargo – MOW Rudy – 1:1 (5:4 k.)

TURNIEJ SŁUŻB MUNDUROWYCH i WYCHOWAWCÓW

Wyniki gr. A:

PSP Rybnik – MOW Rudy – 1:0

AŚ Gliwice – KP Gaszowice – 0:1

PSP Rybnik – AŚ Gliwice – 0:1

MOW Rudy – KP Gaszowice – 0:1

PSP Rybnik – KP Gaszowice – 3:2

MOW Rudy  - AŚ Gliwice – 1:3

Tabela końcowa

M

Drużyna

Punkty

Bramki

1.

AŚ Gliwice

6

4:2

2.

PSP Rybnik

6

4:3

3.

KP Gaszowice

6

3:3

4.

MOW Rudy

0

1:5