Spotkanie z siatkówką

19 października młodzież i kadrę rybnickiego hufca pracy odwiedził wyjątkowy gość. Był nim Wojciech Maroszek – międzynarodowy sędzia piłki siatkowej. Pan Wojciech to obecnie najlepszy polski arbiter siatkówki, w swoim dorobku zawodowym ma prowadzenie meczów na najważniejszych imprezach w tej dyscyplinie sportu -  m.in. Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018. W młodości czynnie uprawiał sport, był reprezentantem Polski juniorów w chodzie. Siatkarskie spotkania sędziuje od 20 lat, na co dzień można go oglądać w trakcie meczów polskich zespołów siatkarskich w PlusLidze.

Podczas spotkania z młodzieżą i kadrą hufca zaproszony gość opowiedział pasjonująca historię o swoich pasjach, drodze do sukcesu oraz specyfice zawodu jaki wykonuje. Pan Wojciech., dzięki wielkiemu doświadczeniu i bogatemu dorobkowi, zna świat siatkówki od podszewki. Mówił o coraz większej obecności zaawansowanych technologii w sporcie, również w kontekście sędziowania oraz dużej odpowiedzialności, jaka spoczywa na arbitrach. Zebrani mieli okazję poznać tajniki tego co raz bardziej popularnego sportu, w którym nasza reprezentacja odnosi tak wiele sukcesów. Wszyscy mogli zobaczyć ciekawą prezentację zdjęć z archiwum naszego gościa, które pokazywały nie tylko siatkarskie zagrania, ale także kulisy i radość naszych reprezentantów po zdobyciu tytułu mistrzów świata.

 

Dzięki inicjatywie młodzież mogła poznać fascynujący świat sportu oraz przekonać się, że dzięki pasjom,  żmudnej pracy i poświęceniu można osiągać wielkie sukcesy osobiste i sportowe.