Nasi wolontriusze na Olimpiadach Specjalnych

27 lutego w rybnickim Centrum Rekreacji i Rehabilitacji „Bushido” odbyła się jubileuszowa X edycja Lokalnego Turnieju Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Podobnie jak w ubiegłych latach, młodzież działająca w Klubie Aktywnych rybnickiego Hufca Pracy zaangażowała się w pomoc przy obsłudze tej szlachetnej inicjatywy. Galeria

Imprezę co roku naprzemiennie organizują Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 2, czyli rybnickie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W 2019 r. organizacja turnieju przypadła WTZ nr 1 przy współpracy z Klubem Olimpiad Specjalnych „Promyk”. Uroczystego otwarcia turnieju dokonało wielu szacownych gości, działających na rzecz osób niepełnosprawnych, z Zastępcą Prezydenta Miasta Rybnika Piotrem Masłowskim na czele. Podczas ceremonii wniesiono flagę, wysłuchano hymnu oraz odmówiono przysięgę Olimpiad Specjalnych. Drużyny startujące w zawodach zostały wprowadzone przez wolontariuszy z OHP. Później na zawodników i gości czekała niespodzianka. Na sali pojawiła się sama „Marlylin Monroe”, która przywiozła ze sobą pyszny tort jubileuszowy i wyzwała pana Piotra Masłowskiego na pojedynek przy stole ping-pongowym. Choć początkowo pani „Monroe” miała lekką przewagę, pan wiceprezydent nie dał się ograć pięknej blondynce.

Po tym wspaniałym widowisku przyszedł czas na to, co najważniejsze, czyli rywalizację zawodników miejscowego Klubu Olimpiad Specjalnych, wśród których znaleźli się uczniowie Specjalnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rybniku, Zespołu Szkół nr 6 w Rybniku, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rybniku oraz uczestnicy WTZ 1 oraz WTZ 2 w Rybniku   Dzięki poświęceniu i dobremu sercu naszych wolontariuszy przy każdym z sześciu stołów do gry była zapewniona obsługa sędziowska, młodzież służyła też pomocą w komunikacji i przygotowaniu sprzętu do gry. Wolontariusze OHP wspaniale integrowali się z uczestnikami turnieju, którzy na każdym kroku wyrażali swoją wdzięczność uśmiechami i radosnymi okrzykami.

W takich zawodach zwycięzcami są naprawdę wszyscy – zawodnicy, organizatorzy, wolontariusze i osoby wspierające je materialnie. Dlatego też, tuż przed dekoracją zawodników, pani Agata Marszałek - kierownik WTZ nr 1 „Przystań” z Rybnika wręczyła podziękowania i upominki wykonane przez podopiecznych warsztatów osobom i organizacjom wspierającym inicjatywę. Takim wyróżnieniem został również uhonorowany rybnicki Hufiec Pracy, którego młodzież kolejny raz udowodniła, że „jest dzielna w swoim wysiłku”.