Wsparliśmy rybnickie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt

W styczniu 2019 r., działający w rybnickim Hufcu Pracy Klub Aktywnych, podjął inicjatywę pn. „Pomóż”, mającą na celu wsparcie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Rybniku. Galeria

Pomysłodawcą przedsięwzięcia był jeden z liderów aktywnych Damian Recław, który samodzielnie zaprojektował plakat promujący całą akcję. Dzięki temu informacja o zbiórce karmy, koców, misek, smyczy i innych materiałów niezbędnych do funkcjonowania zwierząt w schronisku, mogła dotrzeć nie tylko do uczestników OHP, ale także środowiska lokalnego. Na apel, w szczególny sposób, odpowiedzieli nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Rybniku, którzy w swojej placówce wsparli inicjatywę uczestników OHP.

28 lutego zbiórka została zakończona. Wcześniej młodzież Klubu Aktywnych spotkała się z dyrekcją i uczniami SP 9, aby odebrać zebrane przez nich dary, a następnie wraz z wychowawcą hufca Marcinem Byczkiem odwiedziła zwierzęta i pracowników schroniska, aby przekazać kilkadziesiąt kilogramów zebranej karmy i innych akcesoriów dla zwierząt. Podczas wizyty młodzież mogła z bliska zapoznać się z funkcjonowaniem tego miejsca oraz poznać wiele ciekawostek o życiu zwierząt i ich przywiązaniu do człowieka. Okazane serce, dobro i miłość „naszym braciom mniejszym” z pewnością wróci do pomagających.