Jesteśmy wicemistrzami Śląska w halowej piłce nożnej.

Reprezentacja naszego hufca w składzie:  Jan Kołodziejczyk, Łukasz Zenowicz, Jakub Mikołajczyk, Paweł Wicha, Sebastian Gorzolnik, Mateusz Zieleźny, Dominik Brzoska oraz Kacper Rybczyński odniosła wielki sukces sportowy. 28 lutego wywalczyliśmy wicemistrzostwo Śląska Ochotniczych Hufców Pracy w Halowej Piłce Nożnej. Była to już XXVIII edycja tej imprezy. Tegoroczne mistrzostwa rozegrano 28 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej „Centrum” w Dąbrowie Górniczej, a ich organizatorami byli: Śląska Wojewódzka Komenda OHP wraz z Ośrodkiem Szkolenia i Wychowania z Dąbrowy Górniczej.Galeria

Do rywalizacji przystąpiło aż 13 zespołów, reprezentujących swoje jednostki OHP z całego Śląska. Najpierw zawody rozgrywano w trzech grupach, z czego tylko zwycięzca awansował do fazy finałowej. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie. W swoich meczach w grupie II pokonali wszystkich rywali, tj. Hufiec Pracy w Gliwicach, Hufiec Pracy w Pyskowicach oraz Środowiskowy Hufiec Pracy z Częstochowy. Wspaniale spisywał się nasz bramkarz, który do tego momentu, nie wpuścił ani jednego gola. Po dłuższej przerwie rozpoczęła się walka o najwyższy stopień n podium. Rybnicki hufiec zmierzył się najpierw z najgroźniejszym i prezentującym wysoką formę rywalem: Hufcem Pracy z Pszczyny. Mecz rozgrywany 2x6 min. był wyrównany, z delikatną przewagą zawodników z Pszczyny. Do przerwy nikomu nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Po przerwie skontrowała nas Pszczyna i strzałem z bliskiej odległości Michał Prusek pokonał naszego znakomitego bramkarza Jana Kołodziejczyka, który, jak się później okazało, w całym turnieju wpuścił tylko jedną bramkę. Pomimo prób ataków, naszym piłkarzom nie udało się wyrównać. Ostatni mecz w turnieju rozegraliśmy z drużyną Hufca Pracy w Siemianowicach Śląskich. Tutaj nie było żadnych wątpliwości, kto jest lepszy. Wygraliśmy pewnie 3:0 i mogliśmy cieszyć się ze srebrnych medali, które naszym zawodnikom wręczyli: Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej pani Bożena Borowiec, Komendant Śląskiej WK OHP pan Arkadiusz Sobków oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego pan Jarosław Kańkowski. Szczególne podziękowania dla pana Ryszarda Próchniewicza z warsztatów DB Cargo w Rybniku za przygotowanie i prowadzenie drużyny. Dziękujemy za wielką walkę i gratulujemy sukcesu!!!