Rejonowe Eliminacje do Mistrzostw Śląska

24 maja Hufiec Pracy w Rybniku zorganizował rejonowe eliminacje do śląskiego turnieju wojewódzkiego w 11 – osobowej piłce nożnej. Jak co roku do turnieju przystąpiły drużyny reprezentujące hufce z Pyskowic, Gliwic i Rybnika. Pomimo czystego konta i wspaniałych parad bramkarskich Adama Wachtarczyka nie udało się awansować do turnieju wojewódzkiego.

Rozgrywki przeprowadzono na pełnowymiarowym boisku piłkarskim ze sztuczną nawierzchnią znajdującym się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji w Rybniku.Po rozlosowaniu kolejności meczów oraz przywitaniu zawodników, drużyny przystąpiły do sportowej rywalizacji.

W pierwszym meczu spotkały się zespoły gości z Gliwic oraz gospodarzy z Rybnika. Na początku pierwszej połowy zawodnicy z Gliwic nie dopuszczali do podbramkowych sytuacji, skutecznie grając w obronie. W miarę upływu czasu drużyna Rybnika zaczęła jednak uzyskiwać przewagę. Wynik meczu otworzył Szymon Przygoda, który zaskakującym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał zdezorientowanego bramkarza z Gliwic. Stracona bramka zdecydowanie podcięła skrzydła gliwiczanom. Zaczęli popełniać sporo błędów w obronie, co zostało wykorzystane przez drużynę z Rybnika. Po składnych akcjach i wymianie podań z pierwszej piłki gospodarze zdobyli dwie kolejne bramki prowadząc do przerwy 3:0. Druga połowa to popis gry napastnika z Rybnika Szymona Popieli, który dwukrotnie pokonał bramkarza gości. Ostatniego gola, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zdobył lewy pomocnik rybnickiego hufca Patryk Waleczek i mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla Rybnika.

Najwięcej emocji dostarczył drugi mecz turnieju, w którym spotkały się drużyny z Pyskowic i Rybnika. W pierwszej połowie kilku 100 % szans na zdobycie gola nie wykorzystali gospodarze. Piłkarze Pyskowic odpowiadali groźnymi kontrami, jednakże żadnej z drużyn nie udało się zdobyć gola. Początek drugiej połowy również należał do Rybnika, ale przewaga nie została potwierdzona zdobyciem bramki. Po 15 min. gry zawodnicy z Rybnika wyraźnie opadli z sił, nie wytrzymując kondycyjnie trudów drugiego meczu. Zespół z Pyskowic zaczął wyraźnie dominować, co rusz stwarzając sobie okazje do rozstrzygnięcia spotkania. W drodze do końcowego sukcesu stanął mu jednak doskonale dysponowany bramkarz Rybnika Adam Wachtarczyk, który kilkukrotnie popisywał się wspaniałymi paradami bramkarskimi. Bezbramkowy remis spowodował, że o awansie do Mistrzostw Śląska decydował ostatni mecz, pomiędzy Pyskowicami, a Gliwicami. Ostatnie spotkanie przebiegało pod dyktando reprezentacji Pyskowic, która z łatwością zdobywała kolejne gole, wygrywając ostatecznie 7:0. Taki wynik spowodował, iż dzięki lepszemu stosunkowi bramek, to Pyskowice cieszyły się z awansu do turnieju wojewódzkiego.

Na zakończenie zawodów drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wychowawca rybnickiego hufca Radosław Bała życzył zwycięzcą sukcesu w walce o tytuł mistrzowski.