Razem przetrwamy trudny czas

„Pomyśl o tym, że to co dzieje się teraz, będzie tylko wspomnieniem, a nasze normalne, zwyczajne życie będzie jak prezent – nieoczekiwany i piękny. I pokochamy wszystko, co dotąd wydawało się oczywiste. I będziemy wdzięczni za każdą sekundę”. Te piękne  słowa papieża Franciszka wlewają w nasze serca nadzieję, że trudny czas przeminie, tak jak po burzy przychodzi spokój. Jak w tych trudnych dniach radzą sobie uczestnicy rybnickiego Hufca Pracy? Czy okres zawieszenia zajęć w szkołach i, w zdecydowanej większości, praktycznej nauki zawodu u pracodawców może przynieść coś nowego, konstruktywnego? Jaka jest w tym wszystkim rola wychowawców, mających wspierać w niecodziennej sytuacji swoich podopiecznych? Okazuje się, że wszystkie odpowiedzi są pełne optymizmu.

 

Uczestnicy rybnickiego hufca chętnie dzielą się ze swoimi wychowawcami informacjami i zdjęciami ze spędzanego przez nich czasu w swoich domach i wśród najbliższych. Co ważne, do tej pory nikt poważnie nie zachorował i wszyscy starają się wykorzystywać konstruktywnie swój czas. Co zatem robi młodzież, oprócz realizowania zadań przesłanych zdalnie przez nauczycieli? Olę pochłaniają kolejne książki, które pokochała jeszcze bardziej po wrześniowej wycieczce do biblioteki, Szymon ćwiczy swoje umiejętności gimnastyczne, wcześniej bardzo chętnie angażował się w imprezach sportowych organizowanych przez OHP, Nikola szlifuje grę na ukulele, chce wystąpić w Wiośnie Kulturalnej, Oliwia gra z najbliższymi w planszówki i uno, do których przekonała się po świetnych zajęciach z wychowawczynią, Dominika robi pyszne desery, może kiedyś weźmie udział w konkursie cukierniczym, a inna Nikola szkicuje kolejne rysunki, swój talent rozwija w kole plastycznym „Paleta”. Te wszystkie aktywności naszych drogich uczestników sprawiają całej kadrze hufca wiele radości i pokazują, że nawet w niełatwych czasach można się zmobilizować do działania i podzielić swoimi pasjami.

Wszystkim uczestnikom, pracodawcom i sympatykom OHP życzymy przede wszystkim zdrowia, cierpliwości oraz nadziei, która zawsze pomaga przetrwać trudne sytuacje.