Jesienne aktywności

W pierwszej połowie października młodzież z hufca pracy w Rybniku uczestniczyła w seansie filmowym „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”. Wyjście do kina było okazją do bliższego poznania współczesnej sztuki filmowej oraz refleksji nt. autentycznych wydarzeń przedstawionych w adaptacji filmowej. Motywy poruszane w filmie stały się inspiracją do wspólnej dyskusji o poszukiwaniu sprawiedliwości oraz odzyskiwaniu człowieczeństwa.

Wyjście do kina było też okazją do poznania krótkiej lekcji historii. Młodzież zatrzymała się pod płytą pamiątkową poświęconą marszałkowi Józefowi Piłsudzkiemu, która znajduje się na rybnickim Rynku. Tablica ta upamiętnia wizytę przywódcy w mieście.

Inna grupa młodzieży spędziła natomiast czas w kręgielni Pink Bowling&Club, gdzie podczas rozgrywek bowlingowych wyłoniono najlepszego reprezentanta grupy. Wyjście miało również charakter integracyjny oraz rekreacyjny. Po zawodach młodzież udała się na wspólny posiłek.

Kolejną aktywnością rybnickiej młodzieży było zorganizowanie hufcowego Dnia Chłopaka, podczas którego uczestniczki hufca przygotowały swoim kolegom drobne upominki oraz samodzielnie upiekły pyszne ciasta. Dziewczyny udoskonalała w ten sposób swoje umiejętności cukiernicze.