Aktywne ferie

22 stycznia rozstrzygnięto kolejny konkurs artystyczny organizowany przez Hufiec Pracy w Rybniku pn. „Aktywne ferie”. Tym razem tematyka konkursu dotyczyła form aktywności młodzieży w czasie wolnym od pracy i nauki.

Na konkurs wpłynęło kilkanaście prac ze wszystkich grup wychowawczych. Młodzież, jak zawsze, wykazała się dużym zaangażowaniem, kreatywnością oraz stosowała różnorodne formy artystycznego wyrazu – od rzemiosła po malarstwo.

 

Komisja konkursowa, wśród której znalazła się kadra hufca, ponownie miała twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach pierwsze miejsce przyznano Janowi Zielińskiemu, który w czasie ferii nie próżnował i wykonał wspaniałe dzieło stolarskie – tradycyjną śląską „ryczkę”. Drugie miejsce zajęła Nikola Wita, która w czasie wolnym szlifuje grę na instrumencie – ukulele i (jak widać na fotografii) sprawia jej to wiele radości. Trzecie miejsce zajął Kamil Wawrzyńczyk, który w dynamiczny sposób przedstawił swoje poczynania saneczkarskie w pracy fotograficznej pt. „Ale jazda”. Dodatkowo jury przyznało wyróżnienia specjalne pozostałym uczestnikom konkursu.