Dzień Sportu za nami

9 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku uczestnicy Hufca Pracy w Rybniku oraz uczniowie Zespołu Szkół w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach przystąpili do sportowej rywalizacji w konkurencjach lekkoatletycznych. Imprezę zorganizowano na zasadzie partnerstwa pomiędzy wymienionymi instytucjami i miała ona wymiar nie tylko sportowy, ale również prozdrowotny i integracyjny.

GALERIA

Po dłuższej przerwie w organizowaniu imprez sportowo – rekreacyjnych spowodowanej pandemią COVID-19 młodzież z ambicją, zapałem i wolą walki mierzyła się w różnych konkurencjach królowej sportu – biegach indywidualnych, biegach sztafetowych, skoku w dal, pchnięciu kulą. W tej rywalizacji bardzo dobrze poszło reprezentantom rybnickiego hufca, którzy wywalczyli sporo miejsc na podium. Najlepszy w biegu na 100 m. oraz pchnięciu kulą chłopców był Szymon Makarski, skok w dal wygrał Kacper Raniszewski. Miejsce na podium zajęli również: Damian Kępa w biegu na 400 m. i skoku w dal chłopców, Nikol Spyra w biegu na 400 m. dziewcząt, Oliwia Fojcik w pchnięciu kulą dziewcząt oraz Paweł Kwoka w pchnięciu kulą oraz biegu na 100 m. chłopców.

Warto dodać, że nasza młodzież miała bardzo mocną konkurencję wśród uczniów Liceum Mundurowego. Sportowe emocje zakończone zostały uroczystą dekoracją zawodników na podium. Udział w zawodach był dla uczestników rybnickiego hufca świetnym przetarciem przed Letnimi Igrzyskami OHP rozgrywanymi już w przyszłym tygodniu w Bielsku-Białej.