Komunikat ws. zajęć praktycznych

Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, od 26 kwietnia będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Świętujmy Dzień Ziemi

Dzisiaj obchodzimy Dzień Ziemi. Pamiętajcie, że to od nas zależy jaka będzie nasza planeta za rok, dwa lata oraz 100 i więcej lat. Wydaje się, ze możemy tak niewiele, a tak naprawdę każdy może zrobić dużo dobrego dla środowiska. Wystarczy:
1. Oszczędzać wodę, gaz i prąd
2. Nie zaśmiecać lasów i innych terenów
3. Segregować odpady
4. Stosować energię odnawialną (np. panele fotowoltaiczne)
5. Jak najwięcej korzystać z alternatywnych środków transportu - np. rower, hulajnoga.
TO TAK NIEWIELE A TAK WIELE!
Zapraszamy do zobaczenia webinarium na Światowy Dzień Ziemi

Komunikat ws. wynagradzania pracowników młodocianych

Ze względu na pojawiające się wątpliwości związane z otrzymywaniem wynagrodzenia za okres zawieszenia zajęć praktycznych spowodowanym stanem pandemii w linku udostępniamy stanowisko Komendy Głównej OHP w tej sprawie. Komunikat zawiera informację, że wypłacanie wynagrodzeń pracownikom młodocianym w okresie zawieszenia zajęć praktycznych lezy w gestii pracodawców.

Komunikat (kliknij)

Bigoreksja - nowe zaburzenie

Czy słyszeliście o bigoreksji? To zaburzenie psychiczne polegające na subiektywnym niedostatku własnego ciała pod postacią uczucia posiadania niewystarczającej masy mięśniowej. Jest odmianą dysmorfofobii.

Schorzenie to dotyczy około 10 % uprawiających kulturystykę osób przede wszystkim płci męskiej. Swój początek bierze pod koniec okresu dojrzewania, często dotykając osoby  wcześniej rzeczywiście wątłe, mające problemy z funkcjonowaniem w grupie rówieśniczej lub zaburzone relacje z bliskimi (np. rodzicami). Może współistnieć z zaburzeniami depresyjnymi. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez naszego wychowawcę:

Bigoreksja - materiał edukacyjny

 

Nasi laureaci

Mamy to!!! Nasi wspaniali Artyści pod okiem nieocenionej Pani Sabinki jak zwykle pokazali moc!!! Bartek Śmigowski zajął pierwsze miejsce w wojewódzkim etapie konkursu ogólnopolskiego pn. „Znam i kultywuję wartości Kardynała Stefana Wyszyńskiego”. Jego praca będzie reprezentowała województwo śląskie. Dodatkowo cieszymy się z wyróżnienia Wiktorii Szczyrbowskiej. Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy.
Szczegóły dot. konkursu: LINK

Strona 1 z 44